Spółka to jeden z popularnych rodzajów prowadzenia własnej firmy, a z różnych rodzajów spółek najczęściej wybierana jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. O tym, jakie są korzyści z prowadzenia spółki z o.o., zapraszamy do wpisu pt. „Jakie korzyści daje prowadzenie spółki z o.o.?”

 

Dlatego kolejne pytanie brzmi – jak ją założyć? I tu okazuje się, że założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z wyjątkowo uciążliwą procedurą zakładania firmy, która zajmuje nawet do 8 tygodni. Odwiedzanie urzędów w celu dopełnienia wszelkich formalności to angażowanie tak cennego czasu przedsiębiorcy. Ilość druków i formularzy, które trzeba wypełnić może skutecznie odstraszyć. Nic dziwnego, że coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zakup gotowej, już istniejącej spółki.

 

Co daje kupno gotowej spółki?

 

Po pierwsze taka spółka posiada numer KRS, NIP, jest zarejestrowana i zgłoszona do VAT. Przedsiębiorcę omija góra formalności, jakich musiałby się podjąć, które trwają do 2 miesięcy. Jeśli zdarzy się błąd, uchybienie w wypełnianiu dokumentów, procedura jeszcze się wydłuża, czasem o kilka miesięcy.

 

Po drugie od razu po zakupie, przedsiębiorca może zacząć prowadzić działalność gospodarczą. Dlaczego? Bo spółki posiadają już własne siedziby na terenie kraju, mają szerokie PKD, są pozbawione wad prawnych, a także są bezpieczne i wykazują opłacony kapitał zakładowy. Taka spółka nie ma żadnych zobowiązań finansowych. Oczywiście nie zatrudnia także jakichkolwiek pracowników. Nie posiada żadnych koncesji. Wraz z jej zakupem otrzymujemy pełną dokumentację. Obsługę prawno-księgową możemy prowadzić na własną rękę lub pozostawić tę kwestię firmie, od której nabyliśmy spółkę.

 

Po trzecie przedsiębiorca może zdecydować się na zakup nowej lub spółki z historią. Spółki nowe na rynku, istniejące do 12 miesięcy mają szansę uzyskania dotacji unijnej. Taka spółka nie ma co prawda za sobą żadnej historii, ale z miejsca jest gotowa do działania. Jej niewątpliwym atutem jest atrakcyjna cena. Cieszą się one rosnącym zainteresowaniem zwłaszcza wśród zagranicznych firm, które bez przeszkód chcą wejść na Polski rynek.

 

Z kolei spółki z historią, zwłaszcza pozytywną są dobrym rozwiązaniem podczas ubiegania się o dofinansowanie, czy kredyty. Banki przychylniej patrzą na spółki, które istnieją już od dawna i mają pozytywną historię. Łatwiej takiej spółce zdobyć dofinansowania na dalszy rozwój. Im lepszą historią spółka może się pochwalić, tym więcej będzie kosztować. Taka spółka jest szczególnie wartościowa dla inwestorów, ponieważ nawet po zmianie właściciela, działa korzystnie na wizerunek danego biznesu. Można dzięki niej wiele zyskać w oczach kontrahentów, firma staje się bardziej wiarygodna.

 

Dla kogo zakup takiej spółki to doskonałe rozwiązanie:

1. Dla potrzebujących w pełni funkcjonalnej spółki z o.o. i nie chce czekać na zakończenie procesu rejestracji. 2. Dla przedsiębiorcy, który potrzebuje dla swojej działalności osobowości prawnej spółki z o.o.
3. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z prowadzeniem firmy i chcą działać pod szyldem
spółki z.o.o.
4. Dla osób ubiegających się o dofinansowanie z UE. Często wymogiem jest nieprowadzenie
działalności przez spółkę przez okres ostatnich 12 miesięcy oraz brak historii kredytowej, dla
podmiotów startujących w przetargach i konkursach.

 

Czy zakup spółki jest zgodny z prawem? Oczywiście tak. Formalnie nabywamy 100% udziałów
w spółce z.o.o. Fakt ten jest potwierdzony notarialnie i natychmiast wchodzi w życie. W ten
sposób stajemy się właścicielem spółki. Zakupu możemy dokonać samodzielnie lub wraz ze
wspólnikami. Ponieważ jest to czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nie jest ona
związana żadnymi umowami, kredytami. Nie jesteśmy narażeni na jakiekolwiek dodatkowe
wydatki. W żadnym wypadku nie jest to obchodzenie prawa lub korzystanie z luk. Po prostu
stajemy się posiadaczem spółki z.o.o. w inny sposób, niż jej rejestracja od początku.

Jak możemy ci pomoc? Zadzwoń: 500-845-268 lub wyślij email: biuro@rynek60.pl Wykup u nas abonament na wirtualne biuro.