OUTSOURCING OCZAMI POLSKICH FIRM

Z badań firmy audytorsko – doradczej KMPG wynika, że blisko 65 proc. ankietowanych firm korzysta z outsourcingu usług księgowych, podatkowych i prawnych. Dlaczego wybierają firmy zewnętrzne? 83 proc. przedsiębiorców decyduje się na outsourcing usług księgowych ze względu na poczucie bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej. Na drugim miejscu wskazano oszczędność czasu i kosztów (77 proc.). Przy czym najczęściej (40%) na zewnętrzne usługi księgowe decydują się firmy zatrudniające do 9 osób.

„Najcenniejszą korzyścią, wymienioną przez 69 proc. ankietowanych firm, jest możliwość otrzymania szybkiej i konkretnej informacji o zmianach w przepisach.
67 proc. przedsiębiorstw do głównych zalet takiego rozwiązania zalicza poczucie bezpieczeństwa wynikające z kompleksowości świadczonej usługi”
Firmy oczekują od zewnętrznych księgowych, doradców podatkowych i prawników przede wszystkim monitorowania aktualnych zmian w prawie i przygotowania przedsiębiorstwa na zmiany – 78% małych firm nie posiada systemów weryfikujących aktualny stan wiedzy. Oprócz tego oczekują zabezpieczenia przed ryzykiem prawnym, finansowym i podatkowym związanym z prowadzoną działalności.

DLACZEGO KSIĘGOWY W FIRMIE JEST TAK WAŻNY ?

Po pierwsze dobry księgowy to osoba zaufana, mająca bardzo dużą wiedzę o firmie. Często księgowy to jeden z filarów, bo nikt tak, jak on nie ma wiedzy o stanie firmy, o przepisach, o optymalizacji podatkowej. Dlatego na takie rozwiązanie decydują się firmy zatrudniające powyżej 50 osób, często są w nich rozbudowane działy księgowości. Daje to firmie poczucie bezpieczeństwa i możliwości konsultacji księgowych w każdym momencie, a także bezproblemowej dostępności do dokumentów, które po prostu są w firmie.

Po drugie księgowy w większych firmach cały czas podnosi swój poziom wiedzy – firmy prenumerują czasopisma związane z przepisami prawnymi, podatkowymi, zmianami w ustawach. Uczestniczy również w szkoleniach podnoszących jego kwalifikacje. Jest to konieczne, ponieważ z badań Sage “Practice of now” wynika, że zdaniem księgowych, aż 83% przedsiębiorców wymaga od nich więcej niż 5 lat temu.

CO MOŻEMY ZYSKAĆ DECYDUJĄC SIĘ NA KSIĘGOWOŚĆ ZEWNĘTRZNĄ?

Księgowość zewnętrzna to nic innego, jak dział księgowy na zewnątrz, tylko ze znacznie niższymi kosztami miesięcznymi  Dlaczego? Chodzi nie tylko o koszty z tytułu pensji pracowników księgowości. Rezygnując z księgowości wewnętrznej eliminujemy koszty takie jak: koszty personalne (rekrutacja pracowników, wynagrodzenia, składki, premie, szkolenia), logistyczne (utrzymanie powierzchni biurowej, wyposażenie biura) i techniczne (zakup sprzętu, oprogramowania i licencji). W ten sposób oszczędzamy też czas, który dzięki temu możemy poświęcić na główny obszar działalności naszej firmy.

Jak możemy ci pomoc? Zadzwoń: 500-845-268 lub wyślij email: biuro@rynek60.pl Wykup u nas abonament na wirtualne biuro.